Calista Flockhart

Calista Flockhart - Zde se nachází <strong>wallpaper Calista Flockhart</strong> na plochu (desktop) vašeho počítače - herečky známé ze seriálu <strong>Ally McBealová</strong>. Krátce o Calistě.
<strong>Calista Flockhart</strong> je americká herečka, známá předeším ze seriálu Ally McBealová, ve kterém hrála stejnojmenou postavu. První roli <strong>Calista Flockhart</strong> dostala v newyorském divadle Repertory Theater, poté vystřídala několik regionálních divadel v Clevelandu, Louisvillu, Chicagu. Na průlomovou roli ale čekala několik let. Mezitím hrála jen menší role. Přelom nastal v roce 1994, kdy si zahrála na Broadwayi ve hře Tennesseeho Williamse „Skleněný zvěřinec“(The Glass Menagerie). Pak se objevila po boku Kevina Spaceyho v první televizní roli Lillian Andersonové v seriálu „Darrow“. O tři roky později hrála Calista Flockhart ve snímku „Nahý v New Yorku“ (Naked in New York). Následně si zahrála ve filmu Roberta Redforda „Quiz Show“, pak v komedii „Ptačí klec“ (The Birdcage). Na Broadwayi si jí všiml režisér David E. Kelley a nabídl jí roli právničky v seriálu Ally McBealová. Ta roli přijala a seriál okamžitě obletěl celý svět, stal se skoro kultovním a byl oceněn mnoha cenami. Následoval „Sen noci svatojánské“ (A Midsummer Night´s Dream), „Co vlastně ženy chtějí“ (Things You Can Tell Just by Looking at Her), kde si zahrála po boku Glenn Closeové a Cameron Diaz. V lednu 2001 adoptovala Calista Liama, chlapce, který se narodil v nemocnici v San Diegu. Médii byla podezírána z anorexie a bulimie. Od roku 2002 je zasnoubena s Harrisonem Fordem. (wi)

Zde se nachází wallpaper Calista Flockhart na plochu (desktop) vašeho počítače - herečky známé ze seriálu Ally McBealová. Krátce o Calistě. Calista Flockhart je americká herečka, známá předeším ze seriálu Ally McBealová, ve kterém hrála stejnojmenou postavu. První roli Calista Flockhart dostala v newyorském divadle Repertory Theater, poté vystřídala několik regionálních divadel v Clevelandu, Louisvillu, Chicagu. Na průlomovou roli ale čekala několik let. Mezitím hrála jen menší role. Přelom nastal v roce 1994, kdy si zahrála na Broadwayi ve hře Tennesseeho Williamse „Skleněný zvěřinec“(The Glass Menagerie). Pak se objevila po boku Kevina Spaceyho v první televizní roli Lillian Andersonové v seriálu „Darrow“. O tři roky později hrála Calista Flockhart ve snímku „Nahý v New Yorku“ (Naked in New York). Následně si zahrála ve filmu Roberta Redforda „Quiz Show“, pak v komedii „Ptačí klec“ (The Birdcage). Na Broadwayi si jí všiml režisér David E. Kelley a nabídl jí roli právničky v seriálu Ally McBealová. Ta roli přijala a seriál okamžitě obletěl celý svět, stal se skoro kultovním a byl oceněn mnoha cenami. Následoval „Sen noci svatojánské“ (A Midsummer Night´s Dream), „Co vlastně ženy chtějí“ (Things You Can Tell Just by Looking at Her), kde si zahrála po boku Glenn Closeové a Cameron Diaz. V lednu 2001 adoptovala Calista Liama, chlapce, který se narodil v nemocnici v San Diegu. Médii byla podezírána z anorexie a bulimie. Od roku 2002 je zasnoubena s Harrisonem Fordem. (wi)

Zavřít stránku

Návrat do kategorie

Návrat do úvodní stránku