Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow - <strong>Gwyneth Paltrow</strong> se narodila 27. září v Los Angeles v USA herečce Blythe Dannerové a producentovi Bruceovi Paltrowovi. Její otec byl židovského původu. Vyrůstala v Santa Monice v Kalifornii, střední školu studovala v New Yorku na soukromé dívčí škole Spence School. Později vystudovala na vysoké školy University of California, Santa Barbara v Kalifornii obor Historie umění. V prosinci 2003 se vdala za britského rockera Chrise Martina, se kterým má dvě děti. Svatební obřad se konal v jižní Kalifornii.<br />
<br />
<strong>Gwyneth Paltrow</strong> debutovala v roce 1999 ve filmovém muzikálu Křik, později v tomtéž roce dostala malou roli od rodinného přítele Stevena Spielberga ve filmu Hook. Následovalo několik dalších vedlejších rolí, až přišla vedlejší role ve filmu Sedm, která jí zaručila pozornost médií. V době natáčení filmu Sedm se seznámila s hercem Bradem Pittem, se kterým se přátelila až do rozchodu v roce 1998. Hlavní role se dočkala až v roce 1996 ve filmu Emma, která jí přidala na slávě ještě víc. V roce 1998 hrála v několika neméně úspěšných filmech, jako např. Srdcová sedma, Velké naděje (podle románu Charlese Dickense) nebo Dokonalá vražda, ale hlavní byla její role Violy de Lessepsové ve filmu Zamilovaný Shakespeare, která jí přinesla filmového Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. V době natáčení se sblížila s hereckým kolegou Benem Affleckem. Ve svojí kariéře si zahrála ještě několik pozoruhodných rolí.
<br />
V roce 2000 nazpívala <strong>Gwyneth Paltrow</strong> spolu Hueyem Lewisem píseň Cruisin k filmu Karaoke. Na soundtracku k filmu se pěvecky podílela až na 3 skladbách.
V roce 2002 si zazpívala se zpěvačkou Sheryl Crow ve skladbě It's Only Love.
Od května roku 2005 sa stala tváří kosmetické značky Estée Lauder k parfémům kolekce Pleasures. (wi)

Gwyneth Paltrow se narodila 27. září v Los Angeles v USA herečce Blythe Dannerové a producentovi Bruceovi Paltrowovi. Její otec byl židovského původu. Vyrůstala v Santa Monice v Kalifornii, střední školu studovala v New Yorku na soukromé dívčí škole Spence School. Později vystudovala na vysoké školy University of California, Santa Barbara v Kalifornii obor Historie umění. V prosinci 2003 se vdala za britského rockera Chrise Martina, se kterým má dvě děti. Svatební obřad se konal v jižní Kalifornii.

Gwyneth Paltrow debutovala v roce 1999 ve filmovém muzikálu Křik, později v tomtéž roce dostala malou roli od rodinného přítele Stevena Spielberga ve filmu Hook. Následovalo několik dalších vedlejších rolí, až přišla vedlejší role ve filmu Sedm, která jí zaručila pozornost médií. V době natáčení filmu Sedm se seznámila s hercem Bradem Pittem, se kterým se přátelila až do rozchodu v roce 1998. Hlavní role se dočkala až v roce 1996 ve filmu Emma, která jí přidala na slávě ještě víc. V roce 1998 hrála v několika neméně úspěšných filmech, jako např. Srdcová sedma, Velké naděje (podle románu Charlese Dickense) nebo Dokonalá vražda, ale hlavní byla její role Violy de Lessepsové ve filmu Zamilovaný Shakespeare, která jí přinesla filmového Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. V době natáčení se sblížila s hereckým kolegou Benem Affleckem. Ve svojí kariéře si zahrála ještě několik pozoruhodných rolí.
V roce 2000 nazpívala Gwyneth Paltrow spolu Hueyem Lewisem píseň Cruisin k filmu Karaoke. Na soundtracku k filmu se pěvecky podílela až na 3 skladbách. V roce 2002 si zazpívala se zpěvačkou Sheryl Crow ve skladbě It's Only Love. Od května roku 2005 sa stala tváří kosmetické značky Estée Lauder k parfémům kolekce Pleasures. (wi)

Zavřít stránku

Návrat do kategorie

Návrat do úvodní stránku