Beyonce Knowles

Beyonce Knowles - <strong>Beyoncé Knowles</strong> je americká zpěvačka, herečka, producentka, textařka, módní návrhářka a desetinásobná držitelka prestižní ceny Grammy.

Proslavila se účinkováním v dívčí kapele Destiny's Child, nejúspěšnější dívčí skupině všech dob.[

V roce 2003 vydala <strong>Beyoncé</strong> své první sólové album Dangerously in Love, které se stalo nejúspěšnějším a nejprodávanějším albem roku 2003. Album obsahovalo takové hity jako Crazy in Love nebo Baby Boy, za které v roce 2004 posbírala celkem pět Grammy.

Druhé album vyšlo v den jejích narozenin 4. září 2006 a jmenovalo se B'Day. Navázalo na úspěchy předešlé desky. Největší hit z desky se jmenuje Irreplaceable. Jako sólová umělkyně prodala Beyoncé více než 12 milionů nosičů.

Nejnovější album I Am… Sasha Fierce, bylo vydáno v roce 2008 jako 2CD. První disk I Am obsahuje převážně balady a druhý disk Sasha Fierce zase rychlé songy.

Úspěchy sbírá <strong>Beyoncé Knowles</strong> i na filmovém plátně. Zahrála si v úspěšném muzikálu Dreamgirls, za který obdržela dvě nominace na Zlatý Glóbus. (wi)

Beyoncé Knowles je americká zpěvačka, herečka, producentka, textařka, módní návrhářka a desetinásobná držitelka prestižní ceny Grammy. Proslavila se účinkováním v dívčí kapele Destiny's Child, nejúspěšnější dívčí skupině všech dob.[ V roce 2003 vydala Beyoncé své první sólové album Dangerously in Love, které se stalo nejúspěšnějším a nejprodávanějším albem roku 2003. Album obsahovalo takové hity jako Crazy in Love nebo Baby Boy, za které v roce 2004 posbírala celkem pět Grammy. Druhé album vyšlo v den jejích narozenin 4. září 2006 a jmenovalo se B'Day. Navázalo na úspěchy předešlé desky. Největší hit z desky se jmenuje Irreplaceable. Jako sólová umělkyně prodala Beyoncé více než 12 milionů nosičů. Nejnovější album I Am… Sasha Fierce, bylo vydáno v roce 2008 jako 2CD. První disk I Am obsahuje převážně balady a druhý disk Sasha Fierce zase rychlé songy. Úspěchy sbírá Beyoncé Knowles i na filmovém plátně. Zahrála si v úspěšném muzikálu Dreamgirls, za který obdržela dvě nominace na Zlatý Glóbus. (wi)

Zavřít stránku

Návrat do kategorie

Návrat do úvodní stránku